Продукти

Бублик
Асклепій
Мінімаркет
Нове у версії 5

Розділи

Про проект
Новини
Як?
Статті
Контакти
Купити
Завантажити

 
Про РРО

Ті хто ніколи не використовував фіскальну техніку трохи розгублені і не знають як робити, що робити і куди йти.

Раніше було простіше. Заплатив єдиний податок і торгуєш. Якщо не скасують закон, з 1 січня ситуація буде трохи іншою. Торгувати доведеться за новими правилами. Ці правила детально описані в Законі України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

Суть цього закону полягає в контролі державою готівкових розрахунків. Держава буде знати що саме ви продали, на яку суму і коли. Це досягається шляхом реєстрації продажів на фіскальному пристрої. Держава має право перевірити як підприємці дотримуються положень закону і за помилки доведеться платити чималі штрафи, тому закон слід читати закон в першу чергу.

Як це працює на практиці? В першу чергу має бути грошова скриня. Вся реалізація має йти через фіскальний пристрій із зазначенням що саме, по якій ціні і в якій кількості було продано. Фіскальний реєстратор фіксує продажі і будь який момент може відповісти на питання: скільки грошей в грошовій скрині (X-звіт). Якщо готівку з каси інкасують або вносять розмінну монету, слід зробити службове внесення чи вилучення у фіскальний пристрій. Тобто як ви могли зрозуміти, фіскальний пристрій веде облік готівки на касі. Якщо покупець розраховується кредитною карткою, в формі оплати чеку зазначається Кредитна картка з деталями банківської транзакції. В кінці робочого дня на фіскальному пристрої робиться підсумковий звіт (Z-звіт), в якому фіксується оборот коштів і залишок готівки в грошовій скрині. З цієї суми почнеться новий торговий день (торгова зміна).

Що таке фіскальний чек?

«Кить написано пером, не вирубати балтою». Фіскальний чек не можна виправити, скасувати чи внести в нього будь які зміни. Це назавжди. Вся історія зберігається мінімум 3 року і податковий інспектор завжди зможе подивитися всю вашу історію.
Що ж це таке «фіскальний пристрій»?

Які бувають РРО?

Власне в Україні є три типи фіскальної техніки: касові апарати, фіскальні принтери і програмні РРО. З точки зору законодавства вони роблять одне і те саме. Відрізняються вони способом створення фіскального чеку.

Касовий апарат.

Це автономний пристрій, з друкуючим пристроєм і клавіатурою. Фіскальні чеки на ньому пробиваються вручну. Перед початком роботи необхідно запрограмувати вручну список товарів і ціни.

На практиці це виглядає наступним чином:

  • Код товару «1» Назва товару «Морква» ціна «10» грн
  • Код товару «2» Назва товару «Цибуля» ціна «15» грн

Касир на клавіатурі набирає потрібний код товару, вводить кількість і в кінці натискає оплата.

Підходить для сфери послуг, крамниць з невеликим асортиментом. Вартість касового апарату залежить від виробника, моделі і можливостей.  Стартує від 3500 грн. Вартість еквайрингу від 50 до 250 грн

Фіскальний принтер

Фіскальний принтер це пристрій, на якому нема клавіатури і пробити на ньому фіскальний чек можна виключно за допомогою комп’ютера. Напевно ви звертали увагу в супермаркетах чи заправках, що касир всі дії по фіксації продажу робить в комп’ютері, а фіскальний принтер друкує чек.  Фіскальний принтер зручно використовувати, якщо є облікова система, великий асортимент товару. Не потрібно програмувати артикули, шукати їх за кодами, всі дії по фіскалізації візьме на себе облікова програма. Стартує від 6500 грн. Вартість еквайрингу від 100 до 250 грн

Програмний РРО

Це новий клас фіскальної техніки, який може працювати і як касовий апарат і як фіскальний принтер. Його не потрібно купувати. Це програма, яка фіскалізує чек за допомогою електронного підпису. Якщо ви підприємець, у вас є електронний підпис, то напевно це самий дешевий спосіб почати працювати у фіскальному режимі.

Є повністю безкоштовна версія від податкової ПРРО Каса. Існує версія для ПК ОС Windows і Android. Про зручність можна сперечатися, але всі необхідні функції там є.

Є багато комерційних РРО з службою технічної підтримки: CheckBox, Cashalot, Вчасно Каса і т.д. Вартість використання від 100-150 грн на місяць, в залежності від оператора. У кожного оператора є особистий кабінет з усією статистикою, списком чеків і переліком підсумкових чеків.

Де переглянути фіскальні чеки?

Всі фіскальні чеки передаються в податкову. Список чеків, підсумки по торговим чекам можна переглянути в особистому кабінеті платника податків. (Я був дуже здивований, коли дізнався, що більшість бухгалтерів не знають про цю можливість). Комерційні програмні РРО мають теж особисті кабінети з набагато потужнішими можливостями.

Підсумки

Насправді, не такий страшний чорт, як його малюють. Якщо всі ваші приходи мають легальне походження або ви працюєте в межах легально дозволеного обороту згідно групи спрощеного оподаткування, то фіскальна техніка не превнесе в ваше життя суттєвих змін, хіба що ви будете трохи обізнані у роботі податкової служби.

Якщо ви працюєте у сфері послуг, то є сенс подивитися у бік програмного РРО.

Якщо асортимент не великий, то стане в пригоді касовий апарат чи програмний РРО

При великому асортименті є сенс використовувати або фіскальний принтер або програмний РРО.

Єдиним недоліком програмного РРО є доступ до інтернет. Нема інтернет, чек фіскалізувати можливості не буде. Касові апарати і фіскальні принтери можуть працювати без інтернет до 72 годин, а фіскальні чеки передати коли з’явиться інтернет.



 

Додому | Новини | Купити | Завантажити | Як? | Контакти
CopyRight © 2003-2024 Lendel Dmytro